Flekso Baskı

Günümüzde en çok kullanılan ve en gelişmiş baskı yöntemidir. Düzgün olmayan yüzeylere de uygulanan flekso baskı; Uv bazlı ve su bazlı olmak üzere iki çeşit mürekkep kullanılır. Flekso baskı genelde , yüksek trajlı işlerde tercih edilen bir baskı sistemidir. Malzemenin üzerine direk baskı yapar, rulo baskıda oldukça başarılı ve sonuca ulaştıran ideal baskılar elde edilir.

Flekso Baskı Avantajları:

  • Flekso baskı iyi renk tutarlılığı verir.
  • Flekso baskılar genellikle ofset ya da gravür baskılardan daha az operatörleri gerektirir.
  • Su bazlı ve UV kurutmalı flekso mürekkepleri çevresel sorunları büyük ölçüde azaltır ve pürüzlü yüzeylerde iyidir.

Letterpress Baskı

Genel olarak UV bazlı mürekkep ve kurutma sistemi kullanılarak yapılan, özellikle renk geçişlerinin kolaylıkla uygulanabildiği baskı yöntemidir. Gelişmiş letterpress baskı makinelerinde ışığa duyarlı polimer klişeler kullanılır. Klişe üzerindeki görüntü alanı (mürekkep taşıyan alan) fotografik veya doğrudan görüntüleme yöntemleriyle üretilir. Baskı sırasında yükseltilmiş yüzey mürekkeple kaplanır ve daha sonra baskı kağıda aktarılır. Kendinden yapışkanlı etiketler için kullanılan Letterpress rulo baskı makineleri, yarı rotatif ve rotatif olarak üretilirler.


Serigraf Baskı

Serigraf Baskı ; Özellikle etiketin dayanıklı olması gereken sektörler için tercih edilen ve nem, hava ve kimyasallara karşı en elverişli etiketlerin üretilebildiği baskı yöntemidir. Diğer baskı sistemlerinden farklı olarak uygulanan yöntem sayesinde çok kaliteli ve özellikli etiketlerde oldukça başarılı sonuçlar alınır. Her türlü yüzeye baskı yapabilme özelliğine sahiptir.


Rotogravür Baskı (Tifdruk)

Buharlaşan sıvı mürekkepler kullanılırarak uygulanan akışkanlığı yüksek ve çabuk olan Tifdruk bir çukur baskı sistemidir.

Tifdruk baskı sisteminin en önemli özelliği net, yumuşak ve her kopyası birbirinin tam benzeri baskılar vermesidir. Ayrıca kalitesini bozmadan yüksek tirajlı baskı yapabilmesi nedeniyle yoğun baskılarda tercih edilmektedir.Geniş ebadı ile sizlere özel projeler sunabilir ve yüksek tirajlı işlerinizde tasarruf sağlar


Ofset Baskı

Sağladığı düşük maliyet ve yüksek baskı hızı gibi avantajları sebebiyle, tüm dünyada sık kullanılan baskı sistemidir. Baskı kalıbı olmadan, doğrudan bilgisayardan üretime geçilenebilen bir sistemdir. Düşük gramajlı kağıtlara baskı yapabilmesi, baskıda çok yüksek üretim hızlarına erişmesi, istenilen adetlerde baskı yapılabilmesi gibi özellikleri sayesinde etiket maliyetlerini minimum seviyede tutmaktadır.